Mesto Turčianske Teplice cez víkend ďakovalo za úrodu

V sobotu 21.8.2021 sa uskutočnili v Turčianskych Tepliciach Hornoturčianske dožinkové slávnosti. Na návštevníkov mesta čakali v pešej zóne pred Mestským úradom hudobné vystúpenia aj jarmok. Dožinkové slávnosti predstavujú tradičné podujatie, ktoré sa koná v Turčianskych Tepliciach už dlhé roky. Našťastie epidemiologická situácia nám dovolila naplno si ich užiť aj tento rok. 

Dožinkový sprievod aj ohňová šou

V rámci podujatia pripravilo mesto Turčianske Teplice pre domácich obyvateľov aj návštevníkov mesta, či turčianskych kúpeľov bohatý sprievodný program. Podujatie otvoril o 14. hod detský súbor Lúčik. Záver podujatia patril Ideal Banda. 

Hornoturčianske dožinkové slávnosti prebehli spoločne s podujatím Retrofest, vďaka ktorému sa návštevníci mohli tešiť na vystúpenie kapely Aya aj ohňovú šou. 

Program doplnil jarmok s rôznymi tradičnými výrobkami

Keďže hlavným cieľom dožinkových slávností je poďakovať za úrodu, vystúpenie ľudových umelcov doplnil aj tradičný jarmok. Svoje výrobky tu ponúkli rôzni tradiční výrobcovia, prevažne ľudoví remeselníci a výrobcovia výrobkov s ľudovou tematikou. 

Zdroj: www.turciansketeplice.sk

Scroll to Top