Doprava v Turčianskych Tepliciach

Turčianske Teplice sa nachádzajú v južnej časti Turčianskej kotliny, približne 25 kilometrov južne od Martina. Východne od mesta sa dvíha pohorie Veľkej Fatry, západne sa nachádza úpätie Žiaru. Mesto samotné však leží v rovinatej časti kotliny. Od Kremnice je vzdialené 21 kilometrov severne, od Banskej Bystrice 34 kilometrov severozápadne a od Nitrianskeho Pravna 23 kilometrov východne. Je veľmi dobre dostupné zo všetkých smerov a všetkými typmi dopravy. 

Doprava Turčianske teplice

Železničná doprava

Cestovať vlakom je v súčasnosti veľmi pohodlné. Využíva sa stanica Vrútky pri Martine. Sem sú dobré spojenia z Bratislavy aj z Košíc. Výhodné je aj cestovanie z Banskej Bystrice, nakoľko je tu priame vlakové spojenie. Turčianske Teplice spolu s Martinom a Vrútkami totiž patria k hlavným železničným staniciam regiónu. Najvhodnejšie vlakové spojenie môžete nájsť tu

Autobusová doprava

Cestovanie v rámci okresov Martin a Turčianske Teplice zabezpečuje prímestská doprava SAD Žilina. Diaľkovú, vnútroštátnu a medzinárodnú dopravu zabezpečujú aj ďalší prepravcovia. Hlavnou autobusovou stanicou v regióne je Martin. Turčianske Teplice sú však jednou z hlavných zastávok diaľkových autobusových liniek. Takisto sú tu zastávky prímestskej dopravy.  Autobusové spojenie si môžete vyhľadať tu.

Osobná doprava a taxi služby

Priamo v Turčianskych Tepliciach pôsobí taxislužba Nonstop TAXI. V prípade potreby má k dispozícii viac vozidiel k preprave. Samozrejme, v okolí taxislužbu ponúka viacero spoločností. Nájdite si tú, ktorá je pre vás najprijateľnejšia. Zoznam taxislužieb v Turčianskych Tepliciach nájdete tu.

Doprava lietadlom

Do kúpeľov v Turčianskych Tepliciach je možné dostať sa aj letecky. Síce nie priamo, ale zahraniční návštevníci využívajú viaceré blízke letiská. Na Slovensku je to hlavne Bratislava vzdialená len 200 kilometrov. Potom sú to letiská vo Viedni, v Budapešti, v Krakove a napokon v Prahe. Najbližšie je Viedeň. Je od Turčianskych Teplíc vzdialená len 270 kilometrov. Najďalej, 450 kilometrov, je vzdialené letisko v Prahe. 

Časté otázky

Najbližšie letisko je Bratislava. Odtiaľ môžete pokračovať autom, autobusom i vlakom. 

Áno, Turčianske Teplice majú svoju MHD, ale len vo veľmi malom rozsahu. Premávajú len 4 spoje.  

Áno, Turčianske Teplice spolu s Martinom a Vrútkami dokonca patria k hlavným železničným staniciam regiónu Turiec.

Do hlavného mesta z Turčianskych Teplíc je to približne 210 kilometrov.

Scroll to Top