Kúpele Turčianske Teplice

Termálne kúpele Turčianske Teplice sú ideálnym miestom na relaxáciu, celkovú regeneráciu i liečbu. Z ponuky liečebných či relaxačných procedúr a terapií si každý vyberie. K nerušenému pobytu prispejú aj pekne zariadené pohodlné izby, chutné zdravé jedlo, špeciálne diéty podľa odporúčania diétnych sestier a rady odborníkov na wellness. Nádherný kúpeľný park s množstvom vzácnych stromov, rastlín a vtákov poskytuje ideálne miesto na prechádzky. Panenská príroda malebného Turca poskytuje športové vyžitie v každom ročnom období.

Za zdravím sem prichádzajú hostia z mnohých krajín sveta a povesť o liečivej termálnej vode s vysokým obsahom minerálnych látok sa šíri stále ďalej. Pridajte sa k návštevníkom aj vy.

Turčianske Teplice - Kúpele

História kúpeľov

Kúpele Turčianske Teplice - Historická fotografia

Turčianske Teplice patria medzi najstaršie kúpeľné mestá na Slovensku. Prvá písomná zmienka o teplých prameňoch pochádza už z roku 1281. Prvými majiteľmi, až do konca 15. storočia, boli Hájski páni. Potom získal tretinu Hájskeho panstva dvoran Michal Majtényi a zbytok panstva malo v záložnom práve mesto Kremnica. V roku 1533 sa Turčianske Teplice stali výhradne majetkom mesta Kremnica. Kúpele sa však aktívne začali budovať a rozrastať až v 19. storočí.  Banské mesto Kremnica bolo majiteľom kúpeľov až do roku 1949.

Počas prvej svetovej vojny sa kúpeľný život v Turčianskych Tepliciach obmedzil a celé kúpele slúžili ako vojenská nemocnica. Počas druhej svetovej vojny prestali kúpele slúžiť svojmu účelu.

Po tom, ako sa Kremnica vzdala svojich práv, vznikli Československé štátne kúpele a žriedla. Prakticky až potom sa začala ich rekonštrukcia a nová výstavba. Rekonštrukcie prebiehajú v skutočnosti doteraz. Ako posledný bol zatiaľ zrekonštruovaný hotel Royal Palace a prebehla aj rekonštrukcia tzv. Modrého kúpeľa. Čítajte viac

Pobyty v kúpeľoch Turčianske Teplice

V kúpeľoch Turčianske Teplice je možné absolvovať komfortný pobyt so zameraním na kardio-rehabilitáciu. Dámy obľubujú špeciálny pobyt zameraný na naštartovanie funkcií v tele, ktoré optimalizujú telesnú hmotnosť a formujú postavu. Ženy, ktoré hľadajú niečo špeciálne, by určite mali vyskúšať luxusný 24-karátový pobyt, ktorý má priam zázračné účinky, ktoré trvajú ešte dlho po návrate z kúpeľov. Rovnakú starostlivosť si môžu dopriať aj páni. Turčianske Teplice však ostávajú snom pre každého, kto má nejaké zdravotné problémy. O každého sa tu stará skúsený tím odborníkov, ktorí robia pre zdravie svojich klientov maximum. Pozrieť ponuku pobytov v Turčinaskych Tepliciach.

Liečivé zdroje v kúpeľoch Turčianske Teplice

Voda v Turčianskych Tepliciach je naozaj jedinečná. Vyviera z pohorí Veľkej Fatry a Kremnických vrchov až v 7 prameňoch. Pre vysoký obsah vápnika, horčíka a fluóru je turčianska minerálna voda výborná aj na pitné kúry, ktoré pôsobia proti osteoporóze a viacerým typom obličkových kameňov, ale aj pri žlčníkových a črevných ťažkostiach. Má dokázateľné liečivé účinky na ochorenia pohybového aparátu, urologické, nervové a gynekologické ochorenia. Táto liečivá minerálna voda sa používa k čiastočným i celkovým kúpeľom.

Liečebné procedúry

V Turčianskych Tepliciach sú klientom ponúkané vodoliečebné procedúry, ktoré sa využívajú hlavne pri liečbe poúrazových a pooperačných problémov pohybového ústrojenstva. Často sa kombinujú s individuálnym cvičením pod dohľadom skúseného fyzioterapeuta. Rozmaznávať sa hostia nechávajú pri rôznych špeciálnych masážach a v saune. Pre pacientov sú prichystané aj viaceré bahenné, parafínové či rašelinové zábaly. Zlatým klincom programu sú, samozrejme, zlaté procedúry pre pánov i dámy. Pre pánov je prichystaná trojhodinová zlatá kúra, ktorá obsahuje zlatý kúpeľ, zlatý zábal, zlatú masáž a zlatú antistresovú masáž hlavy a reflexných bodov chodidiel. Zlaté prekvapenie je prichystané aj pre dámy. 

Poplatky v kúpeľoch Turčianske Teplice

Pacienti v indikačnej skupine A majú plne hradenú zdravotnú  starostlivosť, ubytovanie aj stravu. Uhrádzajú si len cestovné do kúpeľného zariadenia, poplatok za služby vo výške 1,70 € za každú noc pobytu v kúpeľoch a daň za ubytovanie vo výške 0,45 €  na osobu a noc.

Pacienti v indikačnej skupine B majú majú plne hradenú zdravotnú  starostlivosť, ale stravovanie a pobyt na lôžku nie sú hradené poisťovňou a pacient si ich hradí sám. Pacient si pri kúpeľnej liečbe uhrádza aj cestovné do kúpeľného zariadenia a daň za ubytovanie. Samoplatci si môžu ľubovoľne vybrať z pobytov zameraných na relax, liečbu a prevenciu v kúpeľoch Turčianske Teplice podľa aktuálneho cenníka.

Časté otázky o liečbe v kúpeľoch Turčianske Teplice

Oficiálny názov kúpeľov je Kúpele Turčianske Teplice.

Turčianska termálna minerálna voda je bohato mineralizovaná (sírany, hydrouhličitany, vápnik, horčík, železo a ďalšie) a má dokázateľne liečivé účinky na ochorenia pohybového aparátu, urologické, nervové a gynekologické ochorenia. Viac informácií o indikáciách. 

Áno, v kúpeľoch sa liečia aj deti. Ale prevažne sú to klienti cez zdravotnú poisťovňu.

Scroll to Top