Kúpeľná liečba v Turčianskych Tepliciach

V Turčianskych Tepliciach, ktoré nazývame aj Zlaté kúpele, sa liečia mnohé ochorenia a choroby. Kúpeľná liečba v Turčianskych Tepliciach je tak, samozrejme, vhodní pre poistencov, ale navštevníkmi sú aj samoplatcovia, ktorí jednoducho Zlatým kúpeľom nedokážu odolať. Ani vy neodoláte, keď sa o procedúrach, ktoré sú tu ponúkané, dozviete viac.

Indikačné skupiny liečby v kúpeľoch Turčianske Teplice

Hlavným liečebným prostriedkom v Zlatých kúpeľoch Turčianske Teplice je termálna liečivá minerálna voda, ktorá je svojimi účinkami predurčená pre liečbu mnohých ochorení:

 • choroby pohybového ústrojenstva,
 • choroby obličiek a močových ciest,
 • nervové choroby,
 • choroby tráviaceho ústrojenstva,
 • ženské choroby,
 • onkologické choroby,
 • choroby z povolania.
Kúpeľná liečba Turčianske Teplice

Liečebné procedúry v kúpeľoch Turčianske Teplice

V kúpeľoch Turčianske Teplice sa využíva veľké množstvo liečivých procedúr. Sú to rôzne vaňové kúpele, individuálne cvičenia, netradičné masáže, zlaté kúry, sauny i teploliečebné procedúry. Je toho však ešte oveľa viac.

Hydroterapia

Vodoliečebné procedúry vychádzajú z blahodarných účinkov termálnej neriedenej minerálnej vody, ktorá je pokladom Turčianskych Teplíc. Využívajú sa hlavne pri liečbe poúrazových a pooperačných problémov pohybového ústrojenstva. Účinné sú tiež na stavy prepracovanosti, pri nervových ochoreniach a vynikajúco pôsobia na celkovú regeneráciu organizmu.

Na výber je napríklad veľké množstvo rôznych kúpeľov s viacerými účinkami: regeneračný rašelinový kúpeľ, dezinfekčný bahenný kúpeľ, relaxačný bylinný kúpeľ či prekrvujúci citrínový kúpeľ a mnohé ďalšie.

Pohybové procedúry

Pohybové procedúry zlepšujú kondíciu a pohyblivosť. Správne zvolený pohyb zlepšuje fyzický stav, prináša lepšie prekrvenie i okysličenie organizmu a celkovo blahodarne pôsobí aj na psychiku.

V ponuke kúpeľov je viacero typov a úrovní cvičení podľa potrieb a možností návštevníkov. Je možné vybrať si z viacerých druhov cvičení: pilates, joga, fitness, aquavalz a mnohé ďalšie.

Masážne procedúry

V Turčianskych Tepliciach je na výber široké spektrum masážnych techník a špecializovaných masérov. Jednotlivé masáže uvoľňujú svalstvo a stimulujú celý organizmus.

Vyskúšajte medovú masáž, ktorá zbavuje telo toxínov, japonskú masáž, ktorá sa zameriava na relaxáciu tela, ducha i mysle, alebo Breussovu masáž, ktorá sa zameriava predovšetkým na liečbu chrbtice. Na výber ich je ešte oveľa viac.

Gold procedúry

Tieto unikátne liečebné procedúry môžete zažiť iba v kúpeľoch Turčianske Teplice a nikde inde na svete. Vzácnosť a liečivé účinky zlata sú pri tejto terapii znásobené účinkami turčianskej liečivej vody. Zlaté plátky využívané pri liečbe pôsobia regeneratívne na pokožku, zlepšujú jej prekrvenie a pôsobia omladzujúco.

V ponuke je napríklad trojhodinová Venušina zlatá kúra, ktorá obsahuje zlatý kúpeľ a zábal, zlatú masáž, zlatú masku a zlatú pitnú kúru.

Sauna

Sauna spája relax so zvyšovaním odolnosti a očisťovaním organizmu. Má viaceré liečebné efekty práve preto, že zlepšuje prietok krvi, zlepšuje činnosť srdca, dýchacích orgánov, obličiek a imunitného systému.

Nie je však sauna ako sauna. Preto kúpele Turčianske Teplice vsadili na možnosť striedavo vyskúšať účinky fínskej sauny i infrasauny. Fínska sauna organizmus prehreje a zbaví toxínov, infrasauna stimuluje svaly a orgány a nezaťažuje organizmus.

Termoterapia

Teploliečebné procedúry uvoľňujú svalstvo, zmierňujú  kŕče, zlepšujú výživu a funkcie orgánov, zlepšujú látkovú výmenu, tlmia bolesť a povzbudzujú obranyschopnosť organizmu. Obklady  navyše pôsobia relaxačne a uvoľňujúco a majú tiež skrášľujúce účinky. Odporúčajú sa predovšetkým pri akútnych úrazoch, zápaloch a chronických ochoreniach pohybového aparátu, pri reflexných svalových zmenách, artrózach a ochoreniach chrbtice.

Základom tejto terapie sú bahenné, parafínové či rašelinové zábaly. Teplota obkladov 50 – 55 °C účinne prehreje postihnutú časť tela.

Ďalšie procedúry 

Okrem masáží, vodoliečby, termoterapie a podobných procedúr, kúpele Turčianske Teplice ponúkajú aj niekoľko špeciálnych procedúr spojených s inhaláciou či využitím liečivých účinkov kysličníka uhličitého. Ich cieľom je zlepšiť celkovú obranyschopnosť organizmu.

Kúpeľná liečba v Turčianskych Tepliciach – liečebné skupiny

Turčianske kúpele majú v súčasnosti platné zmluvy o poskytovaní kúpeľnej liečebnej starostlivosti so všetkými slovenskými zdravotnými poisťovňami. Kúpeľná liečba v Turčianskych Tepliciach vám pom pri mnohých ochoreniach.

Indikačná skupina A

Zdravotná starostlivosť, ubytovanie aj strava je plne hradená z verejného zdravotného poistenia. Pacient si samozrejme pri kúpeľnej liečbe uhrádza cestovné do kúpeľného zariadenia. Rovnako uhrádza aj poplatok za služby vo výške 1,70 € za každú noc pobytu v kúpeľoch a daň za ubytovanie vo výške 0,45 €  na osobu a noc.

Od poplatku za služby sú oslobodení nositelia najmenej striebornej Janského plakety a pacienti v stave hmotnej núdze platia poplatok len za prvé 3 noci pobytu.

Indikačná skupina B

Zdravotná starostlivosť je plne hradená z verejného zdravotného poistenia, ale služby ako stravovanie a pobyt na lôžku nie sú hradené poisťovňou a pacient si ich hradí sám. Pacient si pri kúpeľnej liečbe uhrádza aj cestovné do kúpeľného zariadenia a daň za ubytovanie vo výške 0,45 €  na osobu a noc.

Samoplatca

Samoplatci si môžu ľubovoľne vybrať z pobytov zameraných na relax, liečbu a prevenciu v kúpeľoch Turčianske Teplice. Dôvodov, prečo si vybrať pobyt v Turčianskych Tepliciach je viac: 

 • Kúpele patria k najstarším slovenským kúpeľom s jedinečnou polohou. 
 • Turčianska termálna minerálna voda je bohato mineralizovaná a má dokázateľne liečivé účinky na ochorenia pohybového aparátu, urologické, nervové a gynekologické ochorenia. 
 • V kúpeľoch Turčianske Teplice za posledných 10 rokov investovali značné zdroje do zvýšenia štandardu zdravotnej starostlivosti, ale aj do ubytovania a gastronómie. 
 • Na hostí čaká ústretový a odborne školený personál.  
 • Okolie Turčianskych Teplíc a aj celého regiónu Turca ponúka pestré možnosti pre aktívne trávenie voľného času počas celého roka.

Časté otázky

Liečba je vhodná pre dospelých i deti a to pre klientov samoplatcov i klientov cez zdravotnú poisťovňu skupiny A aj B. Každý si nájde ten pravý pobyt. Prezrite si aktuálnu ponuku pobytových balíčkov.

Kúpele ponúkajú široké spektrum procedúr, ktoré sú účinné na choroby pohybového ústrojenstva,obličiek, močových ciest, nervové choroby, ženské problémy, onkologické choroby či choroby pohybového ústrojenstva a iné. Zistiť viac o ponúkaných procedúrach. 

Áno, kúpele ponúkajú aj pitné kúry.

Scroll to Top