Turistické informácie Turčianske Teplice

Mesto Turčianske Teplice nie je len lákadlom pre kúpeľných hostí, hoci v prvom rade ide o mesto kúpeľné, ale je tiež rajom pre turistov. Priamo v meste je možné zažiť veľa zaujímavého. Okúpať sa na kúpalisku, vyblázniť sa v aquaparku, ísť na diskotéku, dobre sa najesť, spoznávať pamiatky i históriu. No okolie toho ponúka ešte viac. Na svoje si prídu turisti, milovníci hôr, vášniví športovci, oddaní historici. A okrem toho sú služby v meste aj v okolí na výbornej úrovni. A tak nič nebráni tomu, aby ste si dovolenku pod Martinskými hoľami užili na plné dúšky. 

Turistické informácie turčianske teplice

Turistické a informačné centrum 

Mesto Turčianske Teplice má v rámci Klientskeho centra vytvorené Turistické a informačné centrum, ktoré slúži predovšetkým pre turistov a návštevníkov mesta. Je otvorené každý pracovný deň od 9.00. Najdlhšie je otvorené v stredu, do 17.00 . Najkratšie v piatok, len do 14.00. Počas letnej sezóny je turistom k dispozícii aj v sobotu, takisto do 14.00.

Turistické informačné centrum poskytuje informácie o meste Turčianske Teplice a jeho okolí. Sú to informácie predovšetkým z oblasti cestovného ruchu, o  kultúrnych a športových zariadeniach a rôznych podujatiach, informácie o letných a zimných strediskách a o iných atrakciách.  Spracúva informácie o kultúrnych a športových podujatiach v meste a v blízkom okolí. Okrem toho, propaguje mesto a región na výstavách cestovného ruchu doma i v zahraničí, v odborných publikáciách,v rozhlase a v regionálnych televíziách. Spolupracuje s viacerými subjektmi v oblasti cestovného ruchu a s kultúrnymi  inštitúciami na území mesta a regiónu. 

Uskutočňuje predpredaj vstupeniek na kultúrne, spoločenské a športové podujatia. Predáva propagačné materiály, reprezentačné publikácie, turistické mapy, pohľadnice a darčekové predmety zamerané na propagáciu mesta Turčianske Teplice.

Informačné centrum Turčianske Teplice:
kontaktná osoba: Dáša Fillová
043 / 490 60 49
0915 817 890
tic@turciansketeplice.sk

Termálne kúpalisko Vieska 

Priamo v kúpeľnom parku sa nachádza aj termálne kúpalisko Vieska. Pre návštevníkov sú k dispozícii 2 bazény, plavecký a detský. Teplota vody sa pohybuje od 24 °C do 27 °C. V detskom bazéne je samozrejme teplejšia. Deti poteší tobogan, dospelých pekné prostredie bohaté na zeleň a azda každého dostatok priestoru na relax. Plusom kúpaliska je možnosť večerného kúpania a a výbava pre mnohé obľúbené športy. Občerstvenie je zabezpečené v bufetoch. Ponuka je bohatá. Cena vstupu sa pohybuje od 3 € vyššie. Závisí od statusu návštevníka. Zvýhodnení sú napríklad aj deti a návštevníci mesta. V prípade priaznivého počasia je kúpalisko otvorené denne od 9.00 do 19.00. Čítajte viac

turčianske teplice kúpalisko vieska,

Spa & Aquapark

Ide o unikátny aquapark, pretože má 2 časti. Je to areál Spa s liečivou termálnou minerálnou vodou s teplotou až 38 ˚C a areál Aquapark s termálnou vodou s teplotou do 33 ˚C. V zóne aquaparku sa nachádza plavecký, atrakčný a detský bazén a k tomu hosťom ešte slúži aj vírivka. V kúpeľnej zóne môžu hostia využiť červený a ľudový kúpeľ a rovnako návštevníkov aj v tejto časti aquaparku poteší vírivý kúpeľ. Okrem toho sa tu nachádza niekoľko toboganov. V lete je v prevádzke aj veľká šmykľavka. V aquaparku v Turčianskych Tepliciach sa nachádza aj štýlová kaviareň s pekným výhľadom na celý areál, priestranný bar s priamym výhľadom na bazény a počas letných mesiacov je veľkým lákadlom vonkajší bar na ostrove. Čítajte viac

Aquapark Turčianske Teplice

Tipy na výlety v okolí

V okolí Turčianskych Teplíc sa nachádza množstvo krásnych hradov. Sú to síce zrúcaniny, ale určite sa ich oplatí navštíviť. Nad obcou Blatnica sa napríklad vypína Blatnický hrad. Je z neho nádherný výhľad do okolia. Mesto Kláštor pod Znievom stráži Znievsky hrad. Je najstarším známym hradom v okolí Turca a druhým najvyššie položeným hradom na Slovensku. Pre tých, ktorí majú radi aj hrady aj zámky, ale nechce sa im štverať do kopca, je tu hrad v Kremnici, ktorý sa nachádza priamo v meste. A tí, ktorí sa neboja schodov a majú radi peknú prírodu, by určite mali navštíviť Harmaneckú jaskyňu. Kvôli svojej jedinečnej výzdobe sa nazýva aj Biela jaskyňa. Nachádza sa v doline Harmanca kúsok od Banskej Bystrice. Ku vchodu jaskyne si to ale musíte vyšľapať. V jaskyni vás navyše čaká až 1 088 schodov. 

Hrad Blatnica a Gaderská dolina

Okolie Turčianskych Teplíc praje aj športovcom. V Blatnici je možné požičať si elektrokolobežky alebo elektrobicykle a spoznávať Gaderskú dolinu v Národnom parku Veľká Fatra trošku netradičnejšie. Na bicykloch dokonca môžete hravo absolvovať aj horské cyklotrasy Veľkej Fatry, ak vám už tie v okolí Blatnice, Martina a Turčianskych Teplíc nestačia. Okrem toho, okolie Turčianskych Teplíc môžete spoznávať aj z konského chrbta. Za týmto účelom sa vyberte na ranč Amadeus. Zažiť tu môžete aj pravú slovenskú zabíjačku alebo ochutnať víno v priestoroch 180 ročnej pivnice ukrytej 4 metre pod zemou. Čítajte viac

Služby pre návštevníkov mesta Turčianske Teplice 

V Turčianskych Tepliciach sa nachádzajú mnohé nadštandardne hodnotené reštaurácie. V strede kúpeľného mestečka sa nachádza Pizzeria a cukráreň MIMOSA. Srdcom kúpeľov je aj Koliba Zuzanka, ktorá sa špecializuje na jedlá tradičnej slovenskej kuchyne. Na druhej strane, modernú gastronómiu ponúka rodinný podnik Central Cafe & Restaurant.

V Turčianskych Tepliciach to žije aj počas noci. Sú tu mnohé zábavné kluby a nočné podniky, v ktorých sa organizujú rôzne diskotéky, hudobné akcie, párty a tiež aj koncerty.

Celkovo sú služby v Turčianskych Tepliciach na veľmi dobrej úrovni. Pôsobí tu viacero taxi služieb, niektoré aj s dlhoročnými skúsenosťami. Nachádza sa tu aj viacero lekární, mnoho ambulancií i ambulantná pohotovosť. V meste sa však nenachádza nemocnica. Čítajte viac

Dopravná dostupnosť Turčianskych Teplíc

Do Turčianskych Teplíc môžete cestovať okrem lode asi všetkými možnými spôsobmi. Turčianske Teplice napríklad spolu s Martinom a Vrútkami patria k hlavným železničným staniciam regiónu. Rovnako sú aj jednou z hlavných zastávok diaľkových autobusových liniek.Takisto sú tu zastávky prímestskej dopravy, hoci hlavnou  autobusovou stanicou v regióne je Martin. Zahraniční hostia môžu dokonca využiť aj blízke letiská. Na Slovensku je to samozrejme letisko Bratislava, v zahraničí sú to letiská vo Viedni, Budapešti, Krakove a napokon v Prahe. Čítajte viac

doprava - turčianske teplice

Podujatia v kúpeľoch Turčianske Teplice

Priamo v kúpeľoch sa pravidelne organizuju vystúpenia speváckych zborov, posedenia pri ľudovej hudbe, zábavy v country štýle či koncerty klasickej, jazzovej a dokonca aj rockovej hudby. 

Mesto organizuje Turčiansky jarmok v rámci celoslovensky známej akcie Dni Turca. Tradične sa konajú tretí júnový víkend. Ich súčasťou je aj hasičská súťaž. 

V okolí sa zasa každý rok organizujú viaceré festivaly. Do pozornosti dávame európsky festival humoru a satiry v Kremnici. Kremnické gagy sú originálnym medzinárodným kultúrnym podujatím s dlhoročnou tradíciou. V Martine je známy divadelný festival Dotyky a spojenia, ktorý je predovšetkým zrkadlom aktuálnej divadelnej tvorby na Slovensku. Vo Zvolene sídli najstarší divadelný plenérový festival  Zámocké hry Zvolenské. Od roku 1993 sú pravidelným hosťom aj zahraničné divadlá. Čítajte viac

Podujatia turčianske teplice

Časté otázky

Áno. Mesto Turčianske Teplice má v rámci Klientskeho centra vytvorené aj Turistické informačné centrum

Áno. Priamo v kúpeľnom parku sa nachádza termálne kúpalisko Vieska. Okrem toho sa v Turčianskych Tepliciach nachádza aj unikátny liečebný aquapark. 

Každý rok sa tu konajú Dni Turca. Počas tohto kultúrneho podujatia nechýba Teplický jarmok, hasičská súťaž a vystúpenia rôznych hudobných skupín. 

Scroll to Top