Spa & Aquapark Turčianske Teplice

Aquapark v Turčianskych Tepliciach je jedinečný liečebný aquapark. Voda, ktorou sú bazény napúšťané, je totiž nielen termálna, ale v prvom rade liečivá. Má výrazne liečivé účinky najmä pre pohybové a urologické ústrojenstvo. Tento aquapark, otvorený v každom ročnom období, ponúka mnoho možnosti na aktívny i pasívny oddych, ale i dokonca pre zábavu. Keďže je k dispozícii za každého počasia, neváhajte a choďte si oddýchnuť a zabaviť sa zároveň. 

Aquapark Turčianske Teplice

Bazény

Zóna Aquapark

V zóne aquaparku Turčianske Teplice sa nachádza plavecký, atrakčný a detský bazén a k tomu hosťom ešte slúži aj vírivka. 

 • Plavecký bazén: V plaveckom bazéne sa teplota vody pohybuje od 28 ˚C. Okrem toho sa po obvode plaveckého bazéna nachádza 7 hydromasážnych trysiek a 3 chrliče vody. Inak slúži bazén predovšetkým na plávanie. Nachádza sa v ňom 5 plaveckých dráh. 
 • Atrakčný bazén: V atrakčnom bazéne si na svoje prídu všetky vekové kategórie. Teplota vody sa pohybuje až okolo 32 ˚C. Návštevníci obľubujú divokú rieku i hojdací záliv. Okrem toho je tu ešte chrlič, vodné delo a hydromasážne trysky. Pre znásobenie relaxu slúžia vodné masážne lehátka. 
 • Detský bazén: V detskom bazéne je teplota vody až 34 ˚C. Deti sa tu môžu hrať na vodnom detskom ihrisku, šmýkať sa na šmykľavke s tučniakom alebo sa hrať pri vodnom ježkovi. 
 • Vírivka: Pre dospelých je zas určená vírivka s teplotou vody až 35 ˚C. Okrem masážnych trysiek zážitok znásobujú aj svetelné efekty priamo vo vírivke. 
Aquapark Turčianske Teplice

Zóna Spa

V kúpeľnej zóne môžu hostia využiť červený a ľudový kúpeľ a rovnako návštevníkom aj v tejto časti aquaparku slúži vírivka.

 • Červený kúpeľ: Červený kúpeľ je predovšetkým kľudový sedací bazén s turčianskou liečivou vodou a s teplotou vody až 38 ˚C. Bazén sa nachádza priamo na prameni liečivej minerálnej vody, preto sa nazýva piscina. Červený kúpeľ je vhodný pre všetkých, ktorí chcú podporiť svoj telesný a duševný stav. Je ideálny pre osoby, ktoré trpia ochoreniami pohybového aparátu a na urologické, nervové a gynekologické ochorenia. 
 • Ľudový kúpeľ: Ľudový kúpeľ je moderný nasledovník historického liečivého kúpeľa s teplotou vody 35 ˚C. Je to predovšetkým rehabilitačný bazén, no je vhodný aj na plávanie a cvičenie. Je určený všetkým, ktorí trpia na ochorenia pohybového aparátu, urologické, nervové a gynekologické ochorenia.
 • Vírivka: Vírivka v kúpeľnej časti aquaparku má teplotu 35 ˚C. Je priam zázračná, pretože už pár minút v termálnej minerálnej vode a v bublinkách dodáva stratenú energiu a navodzuje maximálny pocit relaxu.
Aquapark Turčianske Teplice Vnútorný bazén

Atrakcie

V aquaparku sa nachádza niekoľko toboganov, kde si na svoje prídu nielen deti, ale aj dospelí. Je to zábava pre všetky vekové kategórie:

 • Movie tobogan: Movie tobogan milujú všetky deti. Teplota vody je príjemných 28 ˚C a jazdu spestrujú premietané pohybujúce sa morské zvieratká. Pre každé dieťa je to ozajstný zážitok.
 • Kamikadze tobogan: Tento tobogan ponúka adrenalínovú jazdu pre každého, kto sa odváži. Jeho dĺžka je 47 metrov, teplota vody 28 ˚C a za svoje pomenovanie vďačí odvážnej strmosti.
 • Bláznivá šmykľavka: Šmykľavka s príjemnou teplotou vody 28 ˚C. Je to dúhová vlna plná zábavy.
Aquapark Turčianske Teplice Tobogán

Areál

Aquapark Turčianske Teplice leží na okraji krásneho kúpeľného parku v Turčianskych Tepliciach. Okolie ponúka široké možnosti na turistiku, cykloturistiku, v lete na kúpanie a v zime na lyžovačku. Areál je navyše tiež celoročný. V lete je v prevádzke aj veľká šmykľavka, detský bazén s ihriskom, bar na ostrove a areál minigolfu. 

Aquapark v Turčianskych Tepliciach sa skladá z dvoch častí. Je to areál Spa s liečivou termálnou minerálnou vodou s teplotou až 38 ˚C a areál Aquapark s termálnou vodou s teplotou do 33 ˚C. V areáli Spa sa nachádza červený kľudový kúpeľ, rehabilitačný ľudový kúpeľ, vírivka pre 8 osôb a vitálny svet, v ktorom však momentálne prebieha rekonštrukcia. V druhom areáli sa nachádza vonkajší plavecký bazén, atrakčný bazén s divokou riekou, tobogany, šmykľavka a vnútorný sedací bazén s masážnymi tryskami.

Gastro služby

V Aquaparku Turčianske Teplice sa nachádza hneď niekoľko prevádzok, v ktorých je možné uhasiť smäd i umlčať hlad:

 • Kaviareň: Na poschodí sa nachádza štýlová kaviareň s pekným výhľadom na celý areál. Je tu široká ponuka alkoholických i nealkoholických nápojov, ale samozrejme aj množstvo druhov kvalitnej kávy a čajov. V lete osviežia miešané nápoje. K dispozícii je aj detský kútik, čo ocenia hlavne rodičia.
 • Fast food: Nie je fast food ako fast food. V tomto si síce môžete vychutnať jedlá rýchleho občerstvenia, ale z čerstvých surovín. Navyše sú v ponuke aj polievky. Hlavné jedlá sú vyprážané i grilované. Sú teda v dvoch alternatívach a hosť si vždy môže vybrať tú zdravšiu verziu. Okrem toho je na výber ešte mnoho sladkých a slaných pokrmov, kvalitné čapované pivo a bohatá ponuka nealkoholických nápojov.
 • Bar Spa: Priestranný bar disponuje príjemným posedením s priamym výhľadom na bazény. Ponúka širokú paletu alkoholických a nealkoholických nápojov, rôzne druhy teplých a studených nápojov a lahodné horúce čokolády. V letných mesiacoch je k dispozícii mini terasa a zóna s lehátkami. Pre deti je v prevádzke aj detské ihrisko so skvelým skákacím hradom a pingpongovymi stolmi.

Bar na ostrove: Počas letných mesiacov je veľkým lákadlom vonkajší bar na ostrove, ktorý je obklopený príjemne zurčiacim potokom. Atmosféru dotvára oddychová zóna s lehátkami a skvelá ponuka jedál a nápojov. V ponuke je napríklad chutné pivo, grilované klobásy, chrumkavé hranolky a mnoho ďalších pochúťok. V blízkosti sa nachádza volejbalové ihrisko. Pre deti je k dispozícii malé detské ihrisko.

Cenník

Ceny vstupného do aquaparku v Turčianskych Tepliciach si môžete pozrieť v aktuálnom cenníku tu. Vstupné závisí od statusu návštevníka  a od dĺžky vstupu. 

Vnútorné bazény

Aquapark je otvorený každý deň od 10.00 do 21.00. Ponúka aj večerné kúpanie každý deň od 17.30. Prevádzkový čas bazénov sa však končí 30 minút pred koncom otváracích hodín. Pozrite si pred návštevou všetky dôležité informácie

Lokalita Aquaparku Turčianske Teplice

Časté otázky

V aquaparku sa nachádza 8 bazénov. 

Pre návštevníkov slúžia 2 tobogany. Je to movie tobogan a kamikadze tobogan, ale je tu aj bláznivá šmykľavka.

Plavecký bazén má 28 ˚C, atrakčný 32 ˚C, detský 34 ˚C a vo vírivkách je teplota vody až 35 ˚C. V červenom kúpeli je teplota vody 38 ˚C. V ľudovom kúpeli 35 ˚C.

Aquapark je otvorený každý deň od 10.00 do 21.00. Otváracie hodiny

Cena vstupu závisí od statusu návštevníka (dieťa, študent, ZŤP, dôchodca…) a dĺžky vstupu. Ceny vstupného sa pohybujú od 7,40 vyššie. Cenník aquaparku. 

Scroll to Top