Viete, čomu vďačia Turčianske Teplice za svoju prezývku “Zlaté kúpele”?

Poznáte Muránsku Venušu? Je ňou Mária Sečianska, nadpozemsky krásna žena, ktorá na vlastnej koži spoznala liečivé a omladzujúce účinky prameňov v Turčianskych Tepliciach. Odhaľte tajomstvo Zlatých kúpeľov aj vy!

História názvu Zlaté kúpele 

Neuveríte, ale za názvom Zlaté kúpele stojí muž. Presnejšie kráľ. Žigmund Luxemburský sa v turčianskej termálnej minerálnej liečivej vode kúpal veľmi rád, ale vždy s korunou na hlave. Možno to bolo jeho ego a možno vedel o účinkoch zlata. Vďaka účinkom liečivej vody sa dožil vysokého veku a spojenie zlata a turčianskej vody ho dokonca zbavilo aj lámky. Na jeho počesť sa môžete ubytovať v honosnom apartmáne Žigmund v hoteli Royal Palace.

To, že zlato lieči však nie je až tak prekvapivý fakt, pretože o liečivých účinkoch zlata vedia svoje aj v tradičnej čínskej medicíne. Aj Kleopatra poznala liečebnú silu zlata. Jej pleť práve vďaka tejto prísade vyzerala vždy mladistvo, jemne a žiarivo. A čo dnes? Dnes zlato používame v kozmetike na redukciu vrások a pigmentových škvŕn. 

V Turčianskych Tepliciach vás naozaj vykúpu aj v zlate! 

Zlaté kúpele sú jedinečnými kúpeľmi na Slovensku, kde sa liečia problémy močových ciest a obličiek. Ponúkajú mnohé procedúry, liečebné i rehabilitačné pobyty. Ale to nie je všetko. Len tu sa môžete okúpať v zlate.

Len v Turčianskych Tepliciach spoznáte pocit, aké je to byť zasypaný zlatom. Zlata sa tu dokonca môžete aj napiť. Nie je však zlato ako zlato. Vo všetkých procedúrach sa využíva jedine čisté 24-karátové zlato. Plátky, prášok, malé čiastočky čistého zlata. Zlatá maska, zlatý zábal, zlatý kúpeľ.

Každá žena by mala absolvovať relaxačný kúpeľný pobyt v Turčianskych Tepliciach a zobrať so sebou aj svojho partnera, nakoľko zlato priaznivo pôsobí aj na mužské libido a minerálna turčianska voda zas pozitívne ovplyvňuje mužskú potenciu. Dokonalý relax a pocit luxusu je sám o sebe afrodiziakum. Neváhajte, vyskúšajte si tieto účinky na vlastnej koži aj vy. Stačí si vybrať z pestrej ponuky pobytov v Turčianskych Tepliciach

Scroll to Top