Kúpele Turčianske Teplice si zahrali aj v seriáli

Ak patríte medzi pravidelných divákov RTVS určite je vám známy televízny seriál Kolonáda, ktorý televízia uviedla na obrazovky v roku 2014. A boli vám známe aj priestory, v ktorých sa odohrával dej seriálu?

Seriál Kolonáda sa tešil veľkej popularite

V seriáli sa predstavili známi slovenskí herci ako Kamila Magálová, Jana Hubinská, Kamil Mikulčík, Ivana Kuxová, Matej Landl, Peter Kočiš či Hana Gregorová. Zaujímavosťou z natáčania seriálu je aj fakt, že celý seriál sa točil počas plnej prevádzky kúpeľov. Známych slovenských hercov tak mohli v tom čase stretnúť aj návštevníci kúpeľov Turčianske Teplice.

Seriál Kolonáda bol prvým vlastným seriálom, ktorý RTVS uviedla po dlhých rokoch. Seriál režiséra Stanislava Párnického mal premiéru 12.1.2014. Celkovo boli natočené 2 série, každá po 13 častí. Posledná časť seriálu bola odvysielaná 16.4.2016.

Po stopách seriálových zákutí

V seriáli Kolonáda diváci mohli vidieť rôzne priestory kúpeľov Turčianske Teplice, ktoré môžu navštíviť aj dnes. Už v samotnej zvučke seriálu sa objavil liečebný dom Veľká Fatra, ktorý patrí medzi najnavštevovanejšie hotely v kúpeľoch Turčianske Teplice. V seriáli sa viackrát objavili aj scény natáčané na recepcii tohto hotela, či pri bazéne Olympic.

Samozrejme, nechýbala ani dominanta a najznámejší symbol turčianskych kúpeľov – Modrý kúpeľ.

Užiť si romantickú dovolenku či zážitky ako seriáloví hrdinovia môžete aj vy. Zo širokej ponuky pobytov v kúpeľoch Turčianske Teplice si ľahko vyberiete ten pravý. Následne si už stačí len pozrieť obľúbený seriál Kolonáda, samozrejme, ak ste ho ešte nevideli, a vydať sa po stopách filmových hrdinov. Nájdete v kúpeľoch všetky miesta a zákutia, ktoré sa v seriáli objavili?

Scroll to Top