Cyklobus medzi Žilinou a Turčianskymi Teplicami štartuje ôsmu sezónu

SAD Žilina spúšťa od 1.5.2022 prevádzku obľúbených cyklobusov medzi Žilinou a Turčianskymi Teplicami, ale aj Terchovou a Novou Bystricou. Cyklobusy budú v prevádzke počas celej letnej sezóny. Poslený cyklobus medzi Žilinou a Turčianskymi Teplicami pôjde 25.9.2022.

Cestovný poriadok cyklobusov Žilina – Turčianske Teplice

Cyklobusy budú premávať sobotu, nedeľu a cez sviatočné dni. Počas letných prázdnim sú cyklobusy dostupné aj v piatok. Cena za prepravu bicykla predstavuje 0,50 € a cestujúci za seba platí štandardné cestovné. Cyklobus medzi Žilinou a Turčianskymi Teplicami používa na prepravu bicyklov špeciálny príves s kapacitou 24 bicyklov.

Cyklobusy zároveň slúžia aj ako štandarné autobusy – prepravujú aj cestujúcich bez bicykla. Uprednostnení sú ale najskôr cestujúci, ktorí majú zakúpenú miestenku, cestovné a dovozné za bicykel v predpredaji, následne ďalší záujemcovia o prepravu spolu s bicyklami a až po nich môžu využiť ostávajúcu kapacitu autobusu ostatní cestujúci.

Cestovný poriadok cyklobus

Predpredaj cestovných lístkov

Cestovné lístky na cyklobus si môžete rezervovať online, alebo zakúpiť na niektorom z klientských centier SAD. Tie nájdete v Žiline alebo v Martine. V Turčianskych Tepliciach sa klientske centrum nenachádza. Cestovné lístky nájdete aj u všetkých predajcov cestovných lístkov a miesteniek AMSBus.

Cyklotrasy v Turci

Región Turiec ponúka približne 415 km značených a udržiavaných cyklotrás. Najdlhšia cyklotrasa vedie medzi Turčianskymi Teplicami a Vrútkami. Na trase dlhej 55 km si tu môžete užiť aj 3 rozhľadne a 1 cykloodpočívadlo.

Mesto Turčianske Teplice je preslávené nielen kúpeľmi, ale aj čarokrásnou prírodou a bohatými športovými možnosťami v okolí. Užiť si víkendový pobyt v Turčianskych Tepliciach môžete vďaka cyklobusu aj na bicykli. Stačí v piatok nasadnúť na cyklobus v Žiline a v nedeľu sa vrátiť späť cyklobusom z Turčianskych Teplíc.

zdroj: www.sadza.sk

Scroll to Top