4 tipy kam sa ísť kúpať v okolí Turčianskych Teplíc

Mesto Turčianske Teplice aj jeho okolie, ponúka pestré možnosti kam sa ísť kúpať. Vybrali sme pre vás 4 kúpaliská v okolí Turčianskych Teplíc, kde sa osviežite aj si užijete množstvo zábavy.

 SPA & AQUAPARK Turčianske Teplice

  • priamo v Turčianskych Tepliciach

Aquapark v Turčianskych Tepliciach je hneď po turčianskych kúpeľoch druhým najväčším lákadlom mesta. Na 0,3 hektárovej ploche tu nájdete viacero bazénov s turčianskou liečivou vodu, tobogány a ďalšie atrakcie. Súčasťou komplexu je aj wellness centrum so saunami. Aquapark v Turčianskych Tepliciach je v prevádzke celoročne.

Letné kúpalisko Vieska

  • priamo v Turčianskych Tepliciach

Letné kúpalisko v Turčianskych Tepliciach je domácim obyvateľom, ale aj návštevníkom mesta, dostupné počas letných mesiacov. Na kúpalisku sa nachádzajú 2 bazény a 2 tobogány. Areál kúpaliska dopĺňajú rôzne športnové atrakcie.

Letné kúpalisko Drienok v Mošovciach

  • 6 km od Turčianskych Teplíc

Kúpalisko v neďalekej obci Mošovce ponúka návštevníkom 3 bazény. Obec leží len 6 km od mesta, ide tak o najbližšiu možnosť, kam sa ísť kúpať v okolí Turčianskych Teplíc. Kúpalisko je súčasťou veľkého rekreačného zariadenia, v ktorom sa nachádza penzión, kemp aj rôzne športoviská. Letné kúpalisko Drienok je otvorené počas letnej sezóny.

Rybník pri obci Ďaňová

  • 17 km od Turčianskych Teplíc

Ďaňovský rybník využívajú na rekreáciu počas letného obdobia obyvatelia okolia. Keďže nádrž slúži primárne na rybolov, kúpanie v rybníku je možné len na vlastnú zodpovednosť. Brehy rybníka majú mierne zvaženie.

Možností, kam sa ísť kúpať v okolí Turčianskych Teplíc, je mnoho. Či už sa rozhodnete pre pobyt v Turčianskych Tepliciach, alebo preskúmate krásy Turca, vďaka pobytu v niektorej z čarovných dediniek v okolí, nudiť sa tu rozhodne nebudete. Bohaté možnosti na kúpanie, malebná príroda, množstvo pamiatok, liečivá voda či športové vyžitie. To len zopár z atraktívnych možností trávenia voľného času, ktoré ponúka región Turiec.

Scroll to Top