Ponúkané služby
Menu
Odkazy

Liečba v kúpeľoch Turčianske Teplice

V kúpeľoch Turčianske Teplice sa ako v jediných kúpeľoch na Slovensku liečia choroby obličiek a močových ciest. S úspechom sa tu liečia i choroby pohybového ústrojenstva, najmä stavy po reumatických zápaloch kĺbov, degeneratívne chronické ochorenia, ochorenia bedrových, kolenných kĺbov, chrbtica, poúrazové deformácie a pooperačné stavy pohybového ústrojenstva. Okrem dospelých sa tu od roku 1993 liečia aj deti.

Liečebné aj rehabilitačné pobyty

Kúpele Turčianske Teplice ponúkajú aj liečebné a rehabilitačné pobyty pre široký okruh záujemcov od začiatku roka až po silvestrovské pobyty na konci roka.

Ponuka pobytov v kúpeľoch Turčianske Teplice: Pobyty

Liečívá voda v kúpeľoch Turčianske Teplice

Na liečebné účely sa využívajú horúce pramene liečivých vôd, ktorých teplota sa pohybuje od 38 do 46 stupňov C. Vyvierajú na jednej línii, pravdepodobne z jednej tektonickej pukliny, v malej vzdialenosti od seba.

Minerálne pramene v kúpeľoch Turčianske Teplice sú vadózneho pôvodu. Síranovo-hydrouhličitanová vápenato-horečnatá hypotonická voda sa využíva v bazénových a vaňových procedúrach.

Pri chorobách obličiek a močových ciest sa predpisuje liečba pitnými kúrami. K týmto procedúram sa pridružujú masáže, suché zábaly, individuálna pohybová liečba, rehabilitačné cvičenia, vodoliečba, fyzikálna liečba, elektroliečba, sauna a terénna liečba.

V súčasnosti predstavujú kúpele Turčianske Teplice ideálne možnosti na zotavenie a oddych. Kúpele ponúkajú ubytovanie v hoteloch a liečebných domoch.

Doctor house

Ponuka ubytovania v kúpeľoch Turčianske Teplice: Hotely

V kúpeľoch Turčianske Teplice sa liečia

  • choroby obličiek a močových ciest
  • choroby pohybového ústrojenstva
  • nervové choroby

Procedúry v kúpeľoch Turčianske Teplice

  • kúpeľ v termálnom bazéne, voňavé kúpele, perličkové kúpele, vírivé kúpele celkové alebo čiastočné, cvičenie v termálnom bazéne, sauna
  • klasické, reflexné a podvodné masáže, reflexná masáž chodidiel, lymfomasáž
  • komplexná elektroliečba a ostatná fyzikálna liečba vrátane laseroterapie, parafínové zábaly, parafango, plynové injekcie a aplikáciou CO2
  • medikamentózna terapia a liečebná výživa na základe diétneho systému
  • pitné kúry